Cesta do praveku

Sobotňajší výlet 18. 09. 2021 bol neopakovateľným zážitkom. Všetko to začalo cestou historickým vláčikom, ktorým sme sa previezli z Nižnej Myšle do Slanca a späť. Zaujímavý drevený interiér vláčika a funkčná piecka na drevo na vykurovanie nás uchvátili.

Ďalšou zastávkou bolo Myšľanské múzeum, kde nám pani sprievodkyňa porozprávala o histórii pravekých obyvateľov na území Myšle, a kde sme si pozreli cenné exponáty z rôznych dôb.

Poslednou zastávkou nášho výletu bola návšteva Archeoskanzenu, kde bol pripravený bohatý program pre malých aj veľkých. Zažili sme komentovanú prehliadku skanzenu, módnu prehliadku dobového oblečenia, ukážku bojov, odlievanie bronzu a najlepšie remeselné dielne. Deti si vlastnoručne zhotovili výrobky z drôtu, kože, či hliny. Odchádzali s množstvom výrobkov a nemysleli pri tom len seba. Mnohé výrobky boli vyrobené s láskou pre ich najbližších.

Odporúčame navštíviť toto úchvatné miesto aj iným! Ďakujeme za zážitok.

Viac fotografií je možné nájsť na stránke Fotogaléria školy